Czy lekcje online są dla mnie?

Coraz więcej branż przenosi swe działania do internetu. Online kupujemy ubrania, rezerwujemy wizyty u lekarza, rozmawiamy z przyjaciółmi, ale możemy też poszerzać naszą wiedzę. Dlaczego nauka przez internet się sprawdza?

Czas

W XXI wieku jesteśmy bardzo zabiegani i brakuje nam czasu. Dzięki przeniesieniu kursów językowych do internetu uczniowie oszczędzają mnóstwo cennych minut, a nawet godzin. Zajęcia często odbywają się popołudniami, dostanie się z domu lub pracy do szkoły językowej w godzinach szczytu zajmuje kilkadziesiąt minut, a należy jeszcze doliczyć czas na powrót. Przy lekcjach online nie ma tego problemu, gdyż uczyć można się z dowolnego miejsca: domu, pracy, hotelu. Oszczędność czasu na dojazdy ma również duże znaczenie w przypadku rodziców, którzy muszą dostarczyć i odebrać swoje dziecko ze szkoły językowej. W przypadku kursu online ten obowiązek znika.

Angielski online
Dogodne godziny

Dzięki temu, że nie musisz poświęcać czasu na dojazd do szkoły językowej, swoje lekcje możesz odbyć nawet w porze lunchu, przed wyjściem do pracy, albo w czasie lekcji swojego dziecka. Szkoły językowe działające w systemie stacjonarnym na ogół mają określone, standardowe godziny lekcyjne. W przypadku kursów online lekcje mogą odbywać się nawet w godzinach nocnych, dzięki czemu dostęp do nich mają m.in. osoby pracujące w systemie zmianowym lub mające wiele obowiązków w ciągu dnia.

Wygoda

Nasi uczniowie często narzekają, że są zmęczeni po pracy czy intensywnym dniu w szkole. Dzięki temu, że swoje zajęcia językowe odbywają przez internet, nie muszą już nawet wychodzić z domu. Podczas lekcji online możesz spokojnie siedzieć na własnej kanapie i popijać herbatę z ulubionego kubka! Obecna technologia umożliwia przeprowadzanie lekcji za pomocą urządzeń mobilnych, więc w zajęciach możesz uczestniczyć korzystając z telefonu lub tabletu, bez konieczności siadania do komputera.

Bezpieczeństwo

W dobie epidemii z jaką zmagają się niemal wszystkie państwa świata, zachowanie dystansu i ograniczenie bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi, nauka przez internet wydaje się rozwiązaniem idealnym!

Internet jest eko

Dzięki rezygnacji z papierowych kserówek, flashcardów, testów czy plakatów, w ciągu każdej lekcji możemy zaoszczędzić pokaźny plik, który finalnie wylądowałby w koszu na makulaturę. Podczas lekcji większość wykorzystywanych materiałów jest w formie cyfrowej, dzięki czemu nie zajmują fizycznie miejsca na półce i nie ma mowy o niepotrzebnym ścinaniu drzew. A ponieważ jak już wspominaliśmy, lekcje można odbyć z domu, nasi kursanci nie emitują spalin stojąc w korkach.

A co z dziećmi?

Często wśród rodziców pojawia się obawa, czy dziecko czas spędzony przed komputerem wykorzysta efektywnie. Naszym zdaniem sukces w tym przypadku zależy od dwóch czynników: odpowiedniego nauczyciela i technologii. Nauczyciel, który ma doświadczenie i przygotowanie pedagogiczne, będzie wiedział jak pokierować pracą ucznia, aby skutecznie przyswajał prezentowane informacje i angażował się w wykonywanie zadań. Z kolei dzięki użyciu nowoczesnych technologii, tablic interaktywnych, animacji, gier i zabaw, z powodzeniem można utrzymać uwagę i skupienie uczniów przez całą lekcję.

Zalety kursów językowych online możemy wymieniać w nieskończoność, bo wierzymy, że jest to nie tylko efektywna, ale również przyjemna forma przekazywania i przyswajania wiedzy, w której odnajdą się zarówno dorośli, jak i młodsi uczniowie. Aby się przekonać o zaletach lekcji online najlepiej spróbować!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

OWL Grzegorz Kurdek

Os. Słoneczne 4/29